Людина-Павук: Крізь Всесвіт | Рецензія

admin28 Листопада, 2023
Людина-Павук: Крізь Всесвіт

Насичено, яскраво та захоплююче – саме такі слова виникають при згадці цьогорічного мультфільму від студії Sony. Ще з першої частини «Людина-Павук: Навколо Всесвіту» компанія відкрила нові двері анімації з ноги, показавши щось свіже та особливе. Хто дивився, а хто ні, рекомендую, серіал «Любов.Смерть.Роботи» помітили там серію під назвою «Свідок», яка притягує мальовкою. Автором і винахідником даної техніки є кінорежисер Альберто М’єльго, якого відразу примітили продюсери Sony. Альберто не довго чаклував над створенням образів для майбутнього проєкту, бо босам компанії новий концепт здався занадто похмурим і сміливим, а вікове обмеження може поставити крапку на касових зборах. Так режисера ввічливо попрохали на вихід, але розробки лишили. Зараз мережею гуляють відео з скетчбуку, в якому продемонстровані першочергові нариси персонажів, виглядають вони набагато яскравіше того, що отримали. Творці ж останньої частини Павука звернулися більше до першоджерела, і цим потрапили в саме серце фанів. Неможливо говорити про «Людина-Павук: Крізь Всесвіт» без спойлерів, то канонічна подія. Сюжет настільки насичений пригодами та ремарками навколо героїв, що відчувається деякий тиск перевантаженості. Щоб уловити всі відсидки та великодки треба мати 8 очей, як у справжнього павука. Одночасно з цим всим багатством кольорів та граней, існує добре пророблений світ та персонажі.

Проєкт потрапив у руки знавців своєї справи до режисерів Філа Лорда та Крістофера Міллера, які працювали над створенням однієї з моїх улюблених комедій “21 Джамп стрит” (українська адаптація “Мачо і ботан”), також “Леґщ фільм” (кадри якого можна помітити і тут).

Вступна частина мультфільму починається з душевних переживань Ґвен Стейсі (Гейлі Стайнфельд) через неможливість сказати правду батьку, який вважає Жінку-Павука злочинницею. Потім стається трагічна подія з Пітером Паркером Землі-65 (Джек Генрі Куейд), яка кардинально змінює сталий світ Ґвен. Кожну емоціїю Стейсі підкреслено відповідним кольоровим відеорядом, ми бачимо, настільки палітра тьмяніє довкола. Остаточно темніє, коли Джордж Стейсі (Шей Вігем) відмовляється приймати доньку в ролі Жінки-Павука, що підштовхує Ґвен полишити цей Всесвіт та перейти до нових обов‘язків.

у першій частині йшлося про формування героя, а у другій постає питання – як же визначається героїзм.

Світ Майлза виглядає найзбалансованіше всіх інших, відомих нам, Павуків. У нього успішно складаються плани на майбутнє, поганців нейтралізує, має друга, який знає його «секретик», батьки максимально розуміючі та мудрі. Батьки, до речі, тут зображені не карикатурними поганими поганючими дорослими, бо так буде простіше написати головного героя. Напроти, вони прописані звичайними батьками, людьми, які щиро люблять свого сина, і бажають йому найкращого, бо іншого він не заслуговує. Коли дивишся, в більш свідомому віці, на дії мами – Рьйо Моралес (Лорес Велес) та батька Джефферсона Девіса (Браян Тайрі Генрі) мимоволі стаєш на їх бік, бо помічаєш у діях Моралеса трохи підліткової деструктивності. От настільки гарно прописані персонажі, що тяжко зайняти однозначну позицію.

Творці мультфільму запевнили, що у наступній частині всесвіт виглядати більш “панково”, та буде ще більше сцен з Павуком-Панком.

Головний антагоніст мультфільму «Людина-Павук: Крізь Всесвіт» – Пляма вирішує поглинути весь Всесвіт, зруйнувати звичні устрої. Так відкривається портал до Землі-50101, з дуже колоритним Людиною-Павуком – Правітром Прабхакаром (Каран Соні). Я готова переглядати цю частину мульта кілька разів, бо тут найбільше англомовних каламбурів а також на сцену остаточно виходить краш всього Тік Току – Хобі Браун, саме так, Павук-Панк (Деніел Калуя). Який уособлює дух покоління Z, такою я бачу сучасну молодь, а найбільше асоціацій є з українською молоддю, після його слів: « У нас є розлючені серця. Стиснуті кулаки. Любов та лють…». До речі, творці фільму вибрали ідеального актора на озвучування Павука-Панка – Деніеля Калуя, чому я так думаю? От з чим у нас тісно асоціюється панк? Вірно, з Британією, звідки він і родом, всі ці косухи, берци та ірокези нагадують нам дух вільної Великої Британії, а Калуя британець. Якщо дивилися колись фільми в оригіналі, чи чули інтерв‘ю, то британці мають чіткий та впізнаваний акцент. Який, нажаль, ми не чуємо через український дубляж, хоча це є приємною родзинкою у цьому мультфільмі.

Переглядаючи мультфільм вперше, знаходишся в екстазі, і тяжко складається до купи все побачене, але, коли я передивилась, то закохалась у нього ще більше. Дивилась мовою оригіналу, і насолоджувалась кожним діалогом, і вже встигала помічати загальний кадр.

Переходимо до частини, яка настільки переповнена Павуками, що заледве встигаєш рахувати. Втрутившись у канонічну подію Моралез руйнує світ Правіти, такі правила Мультиверсу. За їх дотриманням слідкує Людина-Павук 2099 – Міґель О‘Гара (Оскар Айзек), від якого віє небезпекою більше за Пляму. Тут і відбувається найважливіший конфлікт мультфільму – як вчинити правильно? Перед нами змальована дилема жертовності, щоб жили одні мають зникнути інші. То чи є Міґель ще одним антагоністом, бо конфлікт інтересів є, протистояння – є, боротьба – є. Одночасно з цим, нам розкривають мотивацію ОʼГари, він власними втратами знає, який жах чекає Мультивсесвіт. Ця дилема засідає в голові пожертвувати рідними, чи знищити більшість, щоб врятувати близьких? Схожі емоції ми відчували вкінці проходження гри «Останні з нас», чи серіалу, коли дії головного героя хочеться виправдовувати. То до кого доєднаєтися ви?

Поділилися0

Залишити коментар